fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Poseł J. Szopiński gościł w Sejmie wolontariuszy PCK

Na zaproszenie posła Jana Szopińskiego do siedziby Sejmu RP przyjechała dziś grupa wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża z Bydgoszczy. Jan Szopiński od wielu lat współpracuje ze środowiskiem PCK, doceniając społeczną użyteczność działań ludzi tam skupionych. Z Grupą Ratownictwa Medycznego w Bydgoszczy świętował  np. 100-lecie istnienia PCK w 2019 r.

 

Działalność Polskiego Czerwonego Krzyża jest w dużym stopniu oparta o pracę wolontariuszy i członków PCK.

Jednostkami podstawowymi PCK są koła, kluby lub grupy działające w poszczególnych sektorach działania:

  • Młodzież PCK: Kluby Wiewiórka, Szkolne/Akademickie Koła PCK, Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieży PCK,
  • Ratownictwo: Grupy Ratownictwa PCK,
  • Honorowe krwiodawstwo: Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK
  • Kluby Seniorów PCK.

szopinski sejmPCK1   szopinski sejmPCK3 copy

Wolontariusze są aktywni w różnych akcjach społecznych. Tylko we wrześniu br. uczestniczyli w imprezach sportowych Światowego Dnia Serca i Biegu dla Zdrowia w Białych Błotach, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu Zero Waste zorganizowanym przez Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, uczestniczyli w ćwiczeniach udzielania pierwszej kwalifikowanej pomocy w Porcie Gdynia, spotykali się z dziećmi i młodzieżą, np. w przedszkolu w Osielsku zorganizowali pogadankę o bezpieczeństwie, psach ratowniczych i kodeksie zachowania wobec tych zwierząt.

Grupa wolontariuszy goszczących w siedzibie Sejmu RP, to głównie ludzie młodzi ze społecznikowskim zacięciem.

szopinski sejmPCK4  szopinski sejmPCK5

Zwiedzili z przewodnikiem kompleks zabudowań sejmowych, przebywali na galerii sali obrad plenarnych, wysłuchali informacji o historii i współczesnej roli polskiego parlamentaryzmu.

Jan Szopiński opowiedział o swojej pracy posła ziemi bydgoskiej, zarówno w Sejmie, jego komisjach, jak i w regionie – okręgu wyborczym nr 4.

Sprzyjająca jesienna pogoda pozwoliła jeszcze grupie na spacer po stolicy i wspólne fotografie.

Opr. nim, 12 października 2021 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem